Зошто некој „пријател“ ве избришал од Фејсбук?

Зошто некој „пријател“ ве избришал од Фејсбук?

Сите ние некогаш сме биле избришани од пријател на Фејсбук. Понекогаш тоа може да е очекувано, но понекогаш може да ве остави со подотворена уста прашувајќи зошто тој/таа го направил/а тоа. Еве ги можните причини зошто некој „пријател“ ве избришал од својата листа на Фејсбук-пријатели.


0-zoshto-nekoj-prijatel-ve-izbrishal-od-fejsbuk-kafepauza.mk

1. Поставувате многу селфи фотографии

1-zoshto-nekoj-prijatel-ve-izbrishal-od-fejsbuk-kafepauza.mk

2. На секој час ги ажурирате вашите дневни активности

2-zoshto-nekoj-prijatel-ve-izbrishal-od-fejsbuk-kafepauza.mk

3. Објавувате долги, досадни статуси

3-zoshto-nekoj-prijatel-ve-izbrishal-od-fejsbuk-kafepauza.mk

4. Користите хаштагови на Фејсбук

4-zoshto-nekoj-prijatel-ve-izbrishal-od-fejsbuk-kafepauza.mk

5. Ја објавувате вашата моментална финансиска состојба, како луѓето да треба тоа да го знаат

5-zoshto-nekoj-prijatel-ve-izbrishal-od-fejsbuk-kafepauza.mk

6. Споделувате лични информации кои никој не сака да ги знае

7-zoshto-nekoj-prijatel-ve-izbrishal-od-fejsbuk-kafepauza.mk

7. Драматизирате за сенешто

8-zoshto-nekoj-prijatel-ve-izbrishal-od-fejsbuk-kafepauza.mk

8. Вашите статуси се депресивни за читање

9-zoshto-nekoj-prijatel-ve-izbrishal-od-fejsbuk-kafepauza.mk

9.Често чувствувате потреба да си се пофалите за своите достигнувања

6-zoshto-nekoj-prijatel-ve-izbrishal-od-fejsbuk-kafepauza.mk

10. Правите работи како оваа

10-zoshto-nekoj-prijatel-ve-izbrishal-od-fejsbuk-kafepauza.mk


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар