Знаете ли колку жени не носат гаќички?

Списанието „Vanity Fair“ неодамна направило едно истражување за бројот на жените кои не носат гаќички кога излегуваат од дома. Бројките се шокантни.

Znaete li kolku zheni ne nosat gakjichki?-kafepauza.mk

Истражувањето покажало дека дури 25% од припадничките на понежниот пол не носат гаќи под облеката, без разлика дали носат пантолони или сукњи.

Од нив, 13% признале дека тоа го прават повремено, односно барем еднаш неделно, додека 7% од жените кои не носат гаќи вака функционираат нонстоп.

Инаку, неносењето гаќи кај жените може да делува многу позитивно. Тоа ја зголемува нивната самодоверба, прави да се чувствуваат посекси и им ги подобрува сексуалниот живот.

Што мислите вие за овој тренд? Дали го поддржувате или сте против?

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. gigilej Reply

    odvratno

Остави коментар