Златна есен во Полска

Златна есен во Полска

Полјаците велат дека есента е најубавото годишно време во нивната земја. Според нив нема поубаво време да се посетат тамошните планини и паркови. Природата почнува да ја губи свежината уште на почетокот на септември, кога листопадните шуми добиваат жолти, црвени и бронзени нијанси. Таквиот изглед на околината е инспирација за многу фотографи чии дела одлично ја пренесуваат магијата на, како што Полјаците сакаат да велат, златната есен во Полска.

Златна есен во Полска Златна есен во Полска Златна есен во Полска Златна есен во Полска Златна есен во Полска Златна есен во Полска Златна есен во Полска Златна есен во Полска Златна есен во Полска Златна есен во Полска


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар