Живописни села кои пленат со својата убавина

Живописни села кои пленат со својата убавина

Доколку вистински сакате да си ја одморите душата и телото, селскиот туризам е вистинското нешто за вас. Ова се еден мал дел фотографии направени од различни фотографи, на кои се прикажани прекрасни живописни села од сите краишта на светот. Ќе ве опијат со својата убавина и колоритност…

Живописни села кои пленат со својата убавина

Селото на Попај во Малта

Живописни села кои пленат со својата убавина

Село на брегот на реката Нигер во Мали

Живописни села кои пленат со својата убавина

Скриено планинско село во јужна Кина

Живописни села кои пленат со својата убавина

Село во јужна Англија покриено со магла

Живописни села кои пленат со својата убавина

Хобитското село во Нов Зеланд

Живописни села кои пленат со својата убавина

Риомаџоре во Италија

Живописни села кои пленат со својата убавина

Планинско село во Иран

Живописни села кои пленат со својата убавина

Прекрасно морско село во Африка

Живописни села кои пленат со својата убавина

Халстат, Австрија

Живописни села кои пленат со својата убавина

Гасадалур, Фарски Острови

Живописни села кои пленат со својата убавина

Село сместено на Хималаите во Тибет

Живописни села кои пленат со својата убавина

Замокот Буртанг, кој се наоѓа во истоименото село во Холандија

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар