Затвор претворен во лускузен хотел

Ако затворот Хет Арестхујс во Рурмонд, Холандија отсекогаш изгледал вака, немало да има затвореник на кого не би му годело таму да ја одлежи казната. Некогаш суровиот затвор изграден во 19-тиот век денес е претворен во луксузен хотел со многу модерни елементи.Затвор претворен во лускузен хотелЗатвор претворен во лускузен хотел150-те ќелии се преобразени во 36 луксузни соби и седум комфорни апартмани. Меѓу апартманите со својот лускуз се издвојуваат четири, кои носат и интересни имиња: Директорот, Чуварот, Адвокатот и Судијата, а секој од нив има посебен карактер и стил. Хотелот нуди и користење на сауна и фитенс центар, и ги кани гостите да го посетат и ресторанот на хотелот, каде што „ќе добијат многу повеќе од леб и вода“.Затвор претворен во лускузен хотелЗатвор претворен во лускузен хотелЗатвор претворен во лускузен хотелЗатвор претворен во лускузен хотелЗатвор претворен во лускузен хотелЗатвор претворен во лускузен хотелЗатвор претворен во лускузен хотелЗатвор претворен во лускузен хотелЗатвор претворен во лускузен хотелЗатвор претворен во лускузен хотел


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар