Запознајте ја Бети, најомилената бабичка на Инстаграм

Запознајте ја 80-годишната Бети Симпсон, најомилената и најобожуваната бабичка на Инстаграм со над 450.000 следбеници. Нејзиниот Инстаграм акаунт е креиран во јануари оваа година од страна на внук ѝ како знак за поддршка во нејзината борба против ракот.


Така на социјалните мрежи Бети шири среќа, позитива и добро расположение. Таа редовно им се заблагодарува на оние кои ја следат на Инстаграм со кратки видеа и слики. Оваа прекрасна бабичка е вистински пример дека среќата не зависи од годините на човекот. Нејзиниот борбен и позитивен дух ќе ве фасцинира и ќе ја засакате за брзо.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар