Запознајте ги овие 3 неразделни пријатели: 2 кучиња и мачка кои се секогаш заедно!

Секој ден гледаме друштва од 3 најдобри пријатели, така што тука нема ништо чудно. Но, оваа дружина е навистина необична! Запознајте ги Вотсон и Кико, 2 златни ретривера и Хери, неодолива будалеста мачка што не може да си го замисли животот без нејзините најдобри другарчиња. Спротивно од генералното мислење, сите тројца живеат во совршена хармонија и заедно уживаат во нивната омилена активност – дремењето.

Запознајте ги овие 3 неразделни пријатели: 2 кучиња и мачка кои се секогаш заедно!

Запознајте ги овие 3 неразделни пријатели: 2 кучиња и мачка кои се секогаш заедно!

Нивната 23-годишна сопственичка ги „фаќа“ нивните посебни заеднички моменти на камера и ги споделува на Инстаграм. Погледнете ги нивните фотографии кои несомнено ќе ве натераат да се вљубите во оваа преслатка дружина…

Запознајте ги овие 3 неразделни пријатели: 2 кучиња и мачка кои се секогаш заедно!

Запознајте ги овие 3 неразделни пријатели: 2 кучиња и мачка кои се секогаш заедно!

Запознајте ги овие 3 неразделни пријатели: 2 кучиња и мачка кои се секогаш заедно!

Запознајте ги овие 3 неразделни пријатели: 2 кучиња и мачка кои се секогаш заедно!

Запознајте ги овие 3 неразделни пријатели: 2 кучиња и мачка кои се секогаш заедно!

Продолжете на следната страница за останатите фотографии…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар