Замислете сите да зборувавме како мали деца

Сите знаеме дека додека растат, децата имаат свој свет и говорат јазик кој само тие го разбираат. Нас ни останува само да погодуваме, дали тоа што ни се причуло, се вистинските зборови кои се кажани.Замислете сите да зборувавме како мали децаЗамислете ситуација во која зборовите кои ги кажува двегодишно дете излегуваат од устата на возрасен и созреан маж. Метју Кларк започна да прави серија на видеа насловена како „Convos With My 2-Year-Old“ (Разговор со моето двегодишно дете), во која зборовите од неговата ќерка ги изговара возрасен маж. Погледнете за што станува збор.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар