Загатка: Дали можете да ја забележите малата мравка како шушка низ ѓубрето?

Загатка: Дали можете да ја забележите малата мравка како шушка низ ѓубрето?

Денес споделуваме нова загатка во која треба да пробате да ја пронајдете малата мравка во ѓубрето. Дали можете да го направите тоа за помалку од 48 секунди?

Загатка: Дали можете да ја забележите малата мравка како шушка низ ѓубрето?

Ако не успеавте, погледнете го решението.

  • РЕШЕНИЕ:

    Загатка: Дали можете да ја забележите малата мравка како шушка низ ѓубрето?

Дали можете да ја пронајдете мачката меѓу толпата на луѓе?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар