Загатка: Дали можете да ги пронајдете разликите помеѓу овие две слики за помалку од 1 минута?

Загатка: Дали можете да ги пронајдете разликите помеѓу овие две слики за помалку од 1 минута?

Во лето, паркот е одлично место за прошетка, пикник или вежбање. Една нова загатка ги претвори овие активности во незгодна игра за мозокот, а ние решивме да ја споделиме со вас.

Овие две слики на прв поглед излгедаат идентични, но ако ги погледнете поблизу, можете да забележите некои разлики.

Во просек, потребна е 1 минута за да ги најдете сите 10 разлики. Дали можете да го направите тоа за помалку од 1 минута? Пробајте!

Обрнете внимание на сите детали. Ви треба помош? Бидете сигурни дека бројот на животните во двете слики е ист.

Загатка: Дали можете да ги пронајдете разликите помеѓу овие две слики за помалку од 1 минута?

Загатка: Дали можете да ги пронајдете разликите помеѓу овие две слики за помалку од 1 минута?

 • РЕШЕНИЕ:

  1. На втората слика има скриен велосипед зад грмушката.

  2. На втората слика фудбалската топка ги мени позициите.

  3. На првата слика жената што прави јога е на јога мат.

  4. Кошницата за пикник ја нема на втората слика.

  5. На втората слика има само 2 верверички.

  6. На првата слика децата си играат со фризби, а на втората со топка.

  7. Во втората слика едно куче се крие зад грмушката.

  8. Во втората слика има фризби во грмушката.

  9. Во втората слика има само 2 патки на левиот агол на езерцето.

  10. На втората слика има уште еден лебед.

Погледнете дали можете да ја решите оваа загатка по која нема да можете да заспиете цела ноќ.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар