Забавен парк инспириран од „World of Warcraft“ и „Starcraft“

Конечно се исполни сонот на сите обожаватели на овие две, веќе култни игри, бидејќи паркот официјално ги отвори своите порти и започна да работи. Тој се наоѓа во Кина, малку северно од Шангај и е наречен „World Joyland”.Забавен парк инспириран од „World of Warcraft“ и „Starcraft“За жал, паркот не е со одобрение ниту од „Activision“ ниту од „Blizzard Entertainment“, но доколку не разбирате кинески, тоа може и да не го сфатите. Делот од паркот кој е посветен на играта „World of Warcraft“ е наречен „Terrain of Magic”, додека оној на „Starcraft“ е познат како „Universe of Starship“. Паркот е распослан на неверојатни 600.000 квадратни метри, а за неговата изработка биле потрошени 31 милион американски долари.Забавен парк инспириран од „World of Warcraft“ и „Starcraft“Забавен парк инспириран од „World of Warcraft“ и „Starcraft“Забавен парк инспириран од „World of Warcraft“ и „Starcraft“Забавен парк инспириран од „World of Warcraft“ и „Starcraft“Забавен парк инспириран од „World of Warcraft“ и „Starcraft“Забавен парк инспириран од „World of Warcraft“ и „Starcraft“Забавен парк инспириран од „World of Warcraft“ и „Starcraft“Забавен парк инспириран од „World of Warcraft“ и „Starcraft“Забавен парк инспириран од „World of Warcraft“ и „Starcraft“Забавен парк инспириран од „World of Warcraft“ и „Starcraft“Забавен парк инспириран од „World of Warcraft“ и „Starcraft“Забавен парк инспириран од „World of Warcraft“ и „Starcraft“Забавен парк инспириран од „World of Warcraft“ и „Starcraft“
———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар