Откако оваа старица ја дознала магијата на фотографирањето, не може да престане да се забавува!

Оваа прекрасна јапонска старица може да ги научи и милениумците по некој трик за тоа како да ги снимат најинтересните моменти од животот и да ги претворат во магија. Кимико Нишимото се проби уште лани со урнебесните автопортрети, но нејзината работа без сомнение еволуирала во текот на годината и таа сега создава уште подобри и позабавни дела. Оваа 90-годишна старица е вистински гениј кога станува збор за технологијата, па самата си го води Инстаграм профилот, каде што ги објавува фотографиите што ги прави и обработува во посебен софтвер. Таа навистина успева да ги претвори своите обични денови во моменти исполнети со хумор, и следниве фотографии без сомнение ќе ви докажат тоа.

Продолжува на следната страница…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар