Вулканскиот хотел во Чиле од кој извира водопад

Доколку барате некое интересно место за да се одморите и опуштите, тогаш хотелот „Montaña Mágica Lodge“ во Чиле е совршеното место за таа прилика. Чувството кое ќе го доживеете таму е неверојатно благодарение на прекрасната природа и комфорот кој го нуди самото место.Вулканскиот хотел во Чиле од кој извира водопадХотелот е изграден да наликува на вулкан, а наместо лава од него тече водопад. Доколку пак сакате да видите вистински вулкан, во близина на самиот хотел се наоѓа вулканот Аренал. Гостите во овој хотел доживуваат едно навистина несекојдневно искуство. Тие можат да уживаат во безброј удобности. Интересни детали се џакузито направено од огромно стебло од дрво, кое го има во секоја соба, прекрасниот поглед кон дождовните шуми на Чиле, мостчето кое е единствениот начин да се влезе во хотелот и другите слични работи кои можат да се најдат во него. Ноќевање на ова место може да ве чини од 250 до 400 долари.Вулканскиот хотел во Чиле од кој извира водопадВулканскиот хотел во Чиле од кој извира водопадВулканскиот хотел во Чиле од кој извира водопадВулканскиот хотел во Чиле од кој извира водопадВулканскиот хотел во Чиле од кој извира водопадВулканскиот хотел во Чиле од кој извира водопад
———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар