Во Јапонија постои храм за мачки и монасите се едноставно неодоливи!

Во Јапонија постои храм за мачки и монасите се едноставно неодоливи!

Љубители на мачки, дојдовте на вистинското место! Јапонија е полна со изненадувања и некои од нив се особено неодоливи ако ги обожавате овие крзнени топчиња. Сите оние што сакаат мачки и се најдат во Јапонија треба да се обидат да го посетат Нјан Нјан Џи (што во превод значи Мјау Мају Храм), што се наоѓа во Кјото. Знаеме што мислите… местото наречено Мјау Мјау Храм би требало да биде преполно со мачки. Точно! Ова место дури има и мачки монаси и мачки асистенти. Колку совршено е тоа? Погледнете…

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар