Висока мода уште од најмали нозе

Висока мода уште од најмали нозе

Профилот FashionKids на Инстаграм е креиран во Бразил од страна на Вилсон Доригон во февруари, 2012 година за да ги инспирира родителите и сите оние кои сакаат мода за деца.

Висока мода уште од најмали нозе

На почетокот тука се објавувале едноставни дневни комбинации кои ги носеле локалните деца, но многу набрзо потоа профилот брзо се раширил и сега го следат повеќе од 1,2 милиони луѓе.

Висока мода уште од најмали нозе Висока мода уште од најмали нозе

Целта на овој профил е да се креира „инспиративно место“ на кое ќе се зборува за детската мода во позитивен контекст и тоа да се претставува како нормално нешто. Креаторот вели дека нема да дозволува каков било говор на омраза во коментарите на сликите.

Висока мода уште од најмали нозе Висока мода уште од најмали нозе Висока мода уште од најмали нозе

Дневно пристигнуваат огромен број фотографии од модерно облечени дечиња, кои родителите сакаат да бидат објавени на овој профил. Засега не постои ригорозна селекција кои фотографии ќе бидат објавени. Погледнете еден мал дел од досега објавените фотографии, а за повеќе посетете го профилот на Инстаграм.

Висока мода уште од најмали нозе Висока мода уште од најмали нозе Висока мода уште од најмали нозе Висока мода уште од најмали нозе Висока мода уште од најмали нозе Висока мода уште од најмали нозе Висока мода уште од најмали нозе Висока мода уште од најмали нозе


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар