Величествениот пештерски хотел во Турција

Можеби идејата да преспиете во пештера, не ви звучи привлечно, но откако ќе го видите овој хотел во Кападокија, Турција верувам дека многу брзо ќе го промените вашето мислење. Хотелот „Yunak Evleri“ е сместен во огромна карпа и нуди асортиман од 6 различни видови куќички сместени во пештери и 30 видови соби кои датираат од петтиот и шестиот век.
Величествениот пештерски хотел во ТурцијаСекоја од собите  е уредена така што не ја нарушува природата околу нејзе, а сепак има модерен шмек. Љубезноста на персоналот и комфорноста на хотелот, го прават ова место идеално за одмор и релаксација. Ќе се опиете од прекрасната традиција и историја на овој народ, а искуството и пријатните мигови засекогаш ќе ви останат врежани во вашите спомени.Величествениот пештерски хотел во ТурцијаВеличествениот пештерски хотел во ТурцијаВеличествениот пештерски хотел во ТурцијаВеличествениот пештерски хотел во ТурцијаВеличествениот пештерски хотел во ТурцијаВеличествениот пештерски хотел во ТурцијаВеличествениот пештерски хотел во ТурцијаВеличествениот пештерски хотел во ТурцијаВеличествениот пештерски хотел во ТурцијаВеличествениот пештерски хотел во ТурцијаВеличествениот пештерски хотел во ТурцијаВеличествениот пештерски хотел во Турција
———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. goldenpoint Reply

    mi se cini deka gumus serijata bese snimana tuka

Остави коментар