Урбан летен автомобил

Smart for-us е прекрасен автомобил создаден за летно возење, а во исто време практичен благодарение на можноста малиот простор максимално да се искористи, правејќи од него одличен пик-ап автомобил.Урбан летен автомобилУрбан летен автомобилИако овој двосед на Смарт на прв поглед изгледа мал како за пик-ап и располага со скромни 73 коњски сили наменети за градско возење, тој сепак е сетиран на начин кој му овозможува да совладува дури и нерамни оф-роуд терени. Тоа го обезбедува електромоторот со кој се достигнуваат брзини со максимум од нешто преку 120 км/ч.Урбан летен автомобилУрбан летен автомобилВнатрешноста визуелно е доста интересна, изработена од метализирана кожа во бела и жолта боја. Печатот на летото е ставен преку седиштата кои се изработени на начин кој на возачот му даваат чувство дека седи на лежалка, а не на возачко седиште.Урбан летен автомобилУрбан летен автомобилУрбан летен автомобилУрбан летен автомобилУрбан летен автомобилУрбан летен автомобилУрбан летен автомобилУрбан летен автомобилУрбан летен автомобилУрбан летен автомобилУрбан летен автомобилУрбан летен автомобил


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

  1. Христина Reply

    а цената ? 😀

Остави коментар