Уметноста на живеењето

Следното кусо стрипче за животот е дело на студентот по ортодонција, Грант Снајдер. Ова станало негова животна опсесија, откако еднаш случајно нацртал карикатура за студентскиот весник. Оттогаш до денеска има изработено огромен број цртежи и напишано бројни текстови, со навистина одлични поенти. Еве еден од нив:

Уметноста на живеењето

„Кога бев млад, бев идеалист. Каде и да погледнев, наоѓав убавина, восхит и смисла.“

Уметноста на живеењето

„Кога подостарев, станав реалист. Видов свет со несовршенства и тешки вистини.“

Уметноста на живеењето

„Уморен од созревањето, одлучив да станам надреалист. После тоа, работите станаа прилично чудни.“Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар