Трик кој си поигрува со мозокот

Сте се запрашале ли некогаш дали вашиот мозок функционира нормално? Откријте со помош на оваа мала мозочна вежба.

Направете ја задачава и загарантирано ќе завршите со поткрената веѓа. Нема скриени трикови и изненадувања. Само следете ги инструкциите и одговарајте на прашањата едно по едно, колку што можете побрзо. Бидете брзи, но не прескокнувајте ги прашањата за да стигнете побрзо до решението.

Скролајте надолу, но не пребрзо за да не пропуштите нешто.

trik-koj-si-poigruva-so-mozokot-kafepauza.mk

Колку е:

 

 

 

 

 

 

 

 

1+5

 

 

 

 

 

 

 

 

2+4

 

 

 

 

 

 

 

 

3+3

 

 

 

 

 

 

 

 

4+2

 

 

 

 

 

 

 

 

5+1

 

 

 

 

 

 

 

 

Сега повторувајте го во себе бројот 6 колку што можете побрзо во времетраење од 15 секунди. Потоа продолжете со скролање надолу.

 

 

 

 

 

 

 

 

БРЗО! ПОМИСЛЕТЕ НА НЕКОЈ ЗЕЛЕНЧУК. И повторно продолжете надолу.

 

 

 

 

 

 

 

 

Продолжете…

 

 

 

 

 

 

 

 

Помисливте на морков, нели?

Ако не, вие сте помеѓу 2% од луѓето кој имаат мозок кој функционира поинаку од мозокот на мнозинството. 98% од луѓето би одговориле морков со оваа вежба.

Ако не сакате да го прифатите добиениот исход, проверете се со уште една ваква слична вежба. И, каде спаѓате? Во 98% или во оние 2%?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

 1. peperutka Reply

  krastavica

 2. Sarah Reply

  banana

 3. :D Reply

  krastavicaa haha

 4. B Reply

  Brokula 😀

 5. Ivana Reply

  хаха. брокула

 6. hahaa Reply

  krastavicA

Остави коментар