Топ 7 дестинации кои мора да ги посетите во 2017-та година

Разделувајќи се од уште една стара година, време е да ги обновиме приоритетите на нашата листа за патувања. За 2017 ви носиме неколку дестинации кои изминатата година ни избегаа под радарот, а не требаа. Па така, минатата година помеѓу останатите земји ги истражувавме и Австралија, живевме во Јапонија и го обожававме Бразил, но оваа година ги извлекуваме оние земји што без сомнеж ќе ви остават најголем впечаток.

Освен веќе добро познатите прекрасни дестинации, во новата година подгответе се за необични патувања со нас на 7 неверојатни места за 2017-та година. Со планирањето започнете веднаш, бидејќи ова патување од соништата нема да биде едноставно. А ние ќе се сретнеме таму!

1. Холбокс, Мексико

2-top-7-destinacii-koi-mora-da-gi-posetite-vo-2017-ta-godina-www.kafepauza.mk_

2. Пустината Намиб, Намбија

3-top-7-destinacii-koi-mora-da-gi-posetite-vo-2017-ta-godina-www.kafepauza.mk_

3. Островот Палаван, Филипини

4-top-7-destinacii-koi-mora-da-gi-posetite-vo-2017-ta-godina-www.kafepauza.mk_

4. Патагонија, Чиле

5-top-7-destinacii-koi-mora-da-gi-posetite-vo-2017-ta-godina-www.kafepauza.mk_

5. Самбуру, Кенија

6-top-7-destinacii-koi-mora-da-gi-posetite-vo-2017-ta-godina-www.kafepauza.mk_

6. Му Чанг Чаи, Виетнам

7-top-7-destinacii-koi-mora-da-gi-posetite-vo-2017-ta-godina-www.kafepauza.mk_

7. Сигирија, Шри Ланка

8-top-7-destinacii-koi-mora-da-gi-posetite-vo-2017-ta-godina-www.kafepauza.mk_


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

  1. Игор Reply

    Три месеци се чудев што да им правам на овие 5000 евра што ми се шуткаат низ дома онака без везе. Фала на текстов, сега знаам што да им правам…

Остави коментар