Тест: Изберете сонце и откријте ја пораката на духовните водичи

Тест: Изберете сонце и откријте ја пораката на духовните водичи

Изберете го сонцето што ве привлекува најмногу. Тоа ќе ви ја открие пораката на духовните водичи за овој период од вашиот живот.

Тест: Изберете сонце и откријте ја пораката на духовните водичи

1. Хранете се здраво и потрудете се вашиот ум да е мирен и слободен. Сега е период во кој треба да бидете сигурни дека ви е јасно што сакате и како сакате да се случи тоа, така што вашите духовни водичи можат да ви помогнат да стигнете до тоа.

Ангелите и водичите би сакале да се потсетите дека е време да се ослободите од стравот и да одите напред. Во вашиот живот постои нешто што долго време сакате да го пробате и за кое мислите дека ќе ви донесе среќа.

Затоа, оставете го настрана вашиот страв и дадете сè од себе, направете чекор кон таа цел. Сите мали чекори ќе придонесат за резултатот.

2. Многупати може да почувствувате дека не сте усогласени со целта на вашата душа. Ова сонце што го избравте ви кажува дека без разлика дали понекогаш се чувствувате неусогласено, универзумот и вашите духовни водичи секогаш ве враќаат назад на вистинскиот пат.

Одвојте малку време за да комуницирате со вашите водичи и ангели и ќе почувствувате како протокот на енергија на универзумот ве турка во вистинската насока. Сега е време да направите чекор напред со претпазливост.

Треба да бидете во можност да ги соберете сите факти и ресурси околу вас пред да преземете какви било активности во насоката што ја барате. Ова е период на одлуки и избор, па затоа е многу важно да бидете добро информирани пред да изберете.

3. Сега е време да се фокусирате и да ги изберете приоритетите што ви се важни. Треба да се ослободите од сè што ви го одвлекува вниманието за да го извлечете максимум од себе и од сите членови на вашата духовна група, оние кои решиле да бидат дел од вашиот живот.

Универзалната енергија достигнува момент на голем напредок и вие сте клучната личност. Духовните водичи се со вас, ве поддржуваат и се грижат за вас и за вашите најблиски.

Постои семејна ситуација која бара внимание, љубов и поддршка, а вие сте многу важни во моментот.

Која слика прва ви го привлече вниманието? Таа укажува на што треба да се фокусирате

Која слика прва ви го привлече вниманието? Таа укажува на што треба да се фокусирате

Извор: Atma.hr


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар