Тест: Изберете слика за да ја добиете вашата порака за денес!

Тест: Изберете слика за да ја добиете вашата порака за денес!

Понекогаш во одредени животни ситуации сме малку збунети и ни треба помош за да го разбереме она што ни се случува. Не знаеме што да правиме во дадена ситуација и што да очекуваме од иднината. Овој тест може да ви помогне да го најдете одговорот на прашањето што ве мачи во моментот. Затоа, без многу размислување изберете една од овие слики и добијте ја вашата порака за денес.

Тест: Изберете слика за да ја добиете вашата порака за денес!

  • Слика бр. 1

    Оваа слика ви ја пренесува пораката дека е време за кармичкото чистење во вашиот живот што е можно само благодарение на вашите напори и духовната божествена благодат. Време е еднаш засекогаш да ги залечите старите рани и да сфатите дека кармата не е казна туку е животна лекција која ќе ви помогне да созреете.

  • Слика бр. 2

    Бидете му верни на она што го инспирира вашето срце и ви помага да станете помоќни. Тука сте да го живеете својот живот и да му се посветите на она што ви е навистина важно. Слушнете го вашето срце. Што е она што го посакувате толку многу и за кое сте подготвени да ги надминете сите пречки? Што ве мотивира и инспирира? Запомнете дека ќе бидете посилни кога ќе почнете да го слушате срцето, а и ќе бидете свесни за насоките што универзумот ви ги дава.

  • Слика бр. 3

    Сега е време да тргнете по патот на божествената благодат со доверба, едноставност и прифаќање. Не треба да ги присилувате нештата. Тоа значи дека е неопходно да научите да го слушате универзумот. Универзумот знае што прави. Препуштете му се и верувајте дека сè ќе се случи кога ќе биде вистинското време за тоа.

Доколку се забавувавте со овој тест, можеби ќе сакате да направите и друг за да добиете совет што може да ви послужи во блиска иднина.

Извор: atma.hr


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар