Тест: Изберете слика и откријте во каква љубов верувате на потсвесно ниво!

Тест: Изберете слика и откријте во каква љубов верувате на потсвесно ниво!

Во каква љубовна врска верувате? Изберете слика и откријте го одговорот!

Тест: Изберете слика и откријте во каква љубов верувате на потсвесно ниво!

 • Слика бр. 1

  Верувате во љубов на прв поглед, искрена, необјаснива и директна. Вие им верувате само на сопствените чувства на потсвесно ниво. Доколку не се заљубите веднаш кога ќе запознаете некого тогаш знаете дека таа личност не е идеална за вас!

 • Слика бр. 2

  Сметате дека силните импулси раѓаат силни емоции. На потсвесно ниво верувате во врски каде што луѓето се страсни еден за друг. Со други зборови, сакате романтична и страсна врска!

 • Слика бр. 3

  Не верувате во силните чувства кои можат да се појават одеднаш и ги претпочитате долготрајните врски. Потсвесно верувате во љубов која го издржала тестот на времето. Сакате длабока и сериозна врска!

 • Слика бр. 4

  Верувате во сочувство. Ја разбирате љубовта, но на потсвесно ниво не верувате во постоењето на вистинска, искрена и тајна љубов. За вас вистинската љубов се наоѓа само во литературата и уметноста.

Доколку се забавувавте со овој тест, можеби ќе сакате да направите и друг тест кој ќе ви открие која е вашата најголема слабост во љубовта.

Извор: atma.hr


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар