Тест: Изберете карта и ќе добиете порака за надеж и љубов

Тест: Изберете карта и ќе добиете порака за надеж и љубов

Која карта ве повикува најмногу? Обидете се да не размислувате премногу, само следете ја вашата интуиција. Картата што ќе ја изберете ви носи порака за надеж и љубов!

Тест: Изберете карта и ќе добиете порака за надеж и љубов

1. Кога ќе ве повредат, постојат два начини да се справите со ситуацијата. Едниот е да изградите ѕид во вашето срце и да престанете да го чувствувате. Другиот е да создадете алатки засновани на она што се случило.

Овој месец ќе можете да изберете еден од начините и да преземете одговорност за одлуката.

Ако го изберете првиот начин и го затворите срцето, самоизмамата и горчината ќе ви бидат придружници. За вториот начин се потребни храброст и многу верба во личното заздравување.

Клучен збор: одлука.

2. Обвинувањето на другите за она што ви се случува во животот е навика што е тешко да се види јасно. Поранешниот партнер е лош, општеството не дава можности, вашиот пријател ја изневери нашата доверба, шефот е нечесен.Иако многу од овие ситуации се случуваат повеќекратно, време е да преземете контрола над животот и да го земете она што го сакате.

Овој месец е идеален за работа на себе и за промена. На крајот на краиштата, сè зависи од вас. Можете да бидете промената што сакате да ја видите.

Клучен збор: одговорност.

3. Верувањето дека постојат добри и лоши одлуки е енергија што не ви дозволува да одите напред и ве тера да живеете загрижени за иднината што не постои.

Искористете го овој месец за да престанете да се сомневате. Правете што сакате и бидете исполнети со вера и со уверување дека сè што правите е  корисно за вашиот личен раст.

Да се размислува поинаку значи да се живее со немир и недостаток на самодоверба.

Клучен збор: верба.

Изберете ангел и откријте ја пораката што ви ја испраќа

Изберете ангел и откријте ја пораката што ви ја испраќа

Извор: Atma.hr


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар