Тест: Изберете еднорог за да добиете порака за следниот период!

Тест: Изберете еднорог за да добиете порака за следниот период!

Сакате да ја откриете вашата духовна порака за наредниот период? Изберете еден од овие еднорози, а потоа прочитајте ја пораката.

Тест: Изберете еднорог за да добиете порака за следниот период!

  • Слика бр. 1

    Има денови кога постојано се појавуваат нови предизвици, а останатите работи се одложуваат. Можеби ќе треба да продолжите да ги проверувате работите за да бидете сигурни дека сè работи како што треба. Можеби ќе бидете во искушение да консумирате повеќе кофеин, шеќер, јаглехидрати и енергетски пијалаци. Бидете умерени. Внесувајте што е можно повеќе здрава храна, како овошје и многу вода со лимон. Исклучително е важно овие денови да обратете внимание на „горивото“ што го внесувате во вашето тело. Имате многу работи на ум и како се справувате со сето тоа во текот на денот многу зависи од видот на гориво што го внесувате во вашето тело. Ова ги вклучува и вашите внатрешни мисли бидејќи и тие се еден вид гориво.

  • Слика бр. 2

    Овој еднорог вели дека во следниот период ќе имате можност да постигнете една од вашите лични цели која е поврзана со вашиот личен пат, а не со вашата кариера. Можеби и нема толку да се манифестира надворешно, но длабоко во себе ќе знаете дека сте направиле голем напредок. Ова сознание ќе ви помогне да најдете мир и на мирен начин да ги решите проблемите и ситуациите кои ве прават нервозни.

  • Слика бр. 3

    Во моментов во вашите лични односи владеат хармонијата, рамнотежата, љубовта и задоволството. Уживајте во ова убаво и хармонично време. Тие ќе ви помогнат да ги надминете сите лоши искуства што ви се случиле не толку одамна. Изразете ја вашата љубов и благодарност на оние кои ве сакаат и се грижат за вас бидејќи тие се вашите ангели на земјата.

Доколку се забавувавте со овој тест, можеби ќе сакате да направите и друг за да го добиете вистинскиот совет за проблемот кој ве мачи во моментот.

Извор: atma.hr


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар