Тест: Изберете едно сонце, а тоа ќе ви даде совет кој може да ви послужи во блиска иднина!

Тест: Изберете едно сонце, а тоа ќе ви даде совет кој може да ви послужи во блиска иднина!

Погледнете ја сликата и одберете го сонцето што најмногу ве привлекува. Сонцето што ќе го изберете ќе ви даде совет што може да ви послужи во блиска иднина.

Тест: Изберете едно сонце, а тоа ќе ви даде совет кој може да ви послужи во блиска иднина!

  • Сонце бр. 1

    Има моменти кога помислата за вашиот голем сон се префрла во вашата потсвест, што, од друга страна, ви помага полесно да се справите со секојдневните обврски. Сепак, кога ќе го тргнете погледот од целта, ќе наидете на поголеми тешкотии да ја остварите. Затоа, не дозволувајте ништо и никој да ве обесхрабри од потрагата по она што ве прави среќни и исполнети.

  • Сонце бр. 2

    Обратете внимание на луѓето со кои се дружите. Некои луѓе влегуваат во вашиот живот за да ви помогнат подобро да се спознаете себеси. Некои од нив силно ве привлекуваат, иако на почетокот дури и чувствувате некаква одвратност кон нив. Од друга страна, сродните души можат да бидат пријатели за цел живот или да бидат дел од вашиот живот само за кратко време. Без разлика на сè, одредени луѓе можат да ве променат на начини кои не можете да ги сфатите сега. Затоа, обратете поголемо внимание на овие луѓе.

  • Сонце бр. 3

    Можеби не се сметате себеси за креативна личност, но всушност вие ја создавате вашата реалност секој момент и секој ден преку вашите мисли, чувства, верувања, намери и постапки. Сепак, мора да земете во предвид дека тоа го правите заедно со универзумот. Вашата мисла и енергија се отелотворува преку вашата индивидуалност, споена со универзалниот дух. Не заборавајте дека за хармонија и убавина неопходно е вашата енергија да биде усогласена со онаа на универзумот.

Доколку се забавувавте со овој тест, можеби ќе сакате да направите и друг за да дознаете каква судбина ве очекува во 2023.

Извор: atma.hr


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар