Тест: Изберете цвет за да добиете важна порака од универзумот!

Тест: Изберете цвет за да добиете важна порака од универзумот!

Изберете едно од овие три цвеќиња, а тоа ќе ви открие важна порака. Нека ве води срцето!

Тест: Изберете цвет за да добиете важна порака од универзумот!

  • Цвет бр. 1

    Универзумот ви изразува длабока благодарност бидејќи им помагате на луѓето околу вас. Така, неодамна одигравте значајна улога во судбината на една личност чиј живот се промени на подобро благодарение на вас. Можеби сте ѝ помогнале без да бидете свесни за тоа, можеби сте ѝ дале некаков совет или сте ја поттикнале да продолжи да се движи во вистинската насока.

  • Цвет бр. 2

    Универзумот ви се заблагодарува што ја одржувате хармонијата во овој свет. Се чини дека неодамна сè сте поставиле на вистинското место. Можеби сте го вратиле редот во тимот или сте ја постигнале правдата така што сте застанале во одбрана на оштететената страна. Можеби сте ги средиле домашните проблеми и на тој начин сте ја подобриле атмосферата во вашиот дом.

  • Цвет бр. 3

    Универзумот ви се заблагодарува бидејќи ги просветлувате луѓето околу вас. Неодамна им помогнавте на многумина одново да ја пронајдат својата цел во животот. Можеби сте учител или психолог, но дури и да не сте, одвреме-навреме ја извршувате нивната функција. Можете да им помогнете на другите со совети, препораки за книги или со некаков друг вид пракса.

Доколку се забавувавте со овој тест, можеби ќе сакате да направите и друг за да откриете што ве очекува во октомври.

Извор: atma.hr


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар