Светот без мобилни телефони

Иако многу од работите што ги правиме денес, а значат контакт со технологијата, сè уште во голема мера ги правиме на компјутер, сепак се чини светот станува сè повеќе дигитално мобилен од ден на ден.Светот без мобилни телефониКако резултат на тоа, нашиот онлајн-живот го управуваме преку нашите паметни мобилни телефони. Можете ли да замислите да го апдејтувате вашиот профил на Фејсбук, да поставувате видеа на Јутјуб или да твитате без мобилни телефони?Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар