Суровата реалност на амбицијата

Секој човек има свои амбиции и желби во животот. Но, патот кон нивното остварување знае да биде тежок и бодлив, дури и кога сте на врвот. Ова кусо стрипче е интересно, најверојатно поради неговата сурова реалност.

Суровата реалност на амбицијата

Ако имаш среќа, ќе најдеш нешто сакаш да го работиш. Останатите ќе го забележат тоа.

Суровата реалност на амбицијата

Ќе се трудиш да си ги подобриш вештините. Твојата работа ќе се развие до степен што другите ќе те препознаваат по тоа што го работиш.

Суровата реалност на амбицијата

По некое време, ќе добиеш признание за тоа.

Суровата реалност на амбицијата

Но, може ќе се судриш со негативни реакции. Внатрешни превирања.

Суровата реалност на амбицијата

Безмилосна конкуренција. Сомневања во себе.

Суровата реалност на амбицијата

Во борбата за моќ, работата ќе стане поголема, побрза и поегзотична!

Суровата реалност на амбицијата

Сѐ додека конечно не ја изгубиш контролата.

Суровата реалност на амбицијата

И останеш со празни раце. Освен со она нешто, што си го сакал на почетокот.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Ненад Богоевски Reply

    Не е сурова, баш ми се свиѓаше крајот 🙂

Остави коментар