Стаклена кабина на Алпите од која ќе се исплашат и најхрабрите

На француските Алпи, поточно на врвот „Aiguille du Midi“ (3.842 метри) е поставена стаклена кабина од која и на најхрабрите ќе им се замрзнат нозете.

Стаклена кабина на Алпите од која ќе се исплашат и најхрабрите

Од кабината има фантастичен поглед кон Монблан, а под стаклениот под има амбис од 1.000 метри. За поставување на оваа стаклена кабина биле потребни три години, а Французите гарантираат дека е многу цврста и максимално безбедна. Официјално за посетителите ќе биде отворена на 21 декември оваа година.

Стаклена кабина на Алпите од која ќе се исплашат и најхрабрите Стаклена кабина на Алпите од која ќе се исплашат и најхрабрите Стаклена кабина на Алпите од која ќе се исплашат и најхрабрите Стаклена кабина на Алпите од која ќе се исплашат и најхрабрите Стаклена кабина на Алпите од која ќе се исплашат и најхрабрите Стаклена кабина на Алпите од која ќе се исплашат и најхрабрите Стаклена кабина на Алпите од која ќе се исплашат и најхрабрите Стаклена кабина на Алпите од која ќе се исплашат и најхрабрите
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар