Соочување со големиот страв

Аква е краток анимиран филм за стравот и неговото надминување. Главен лик е една мачка којашто ненадејно ќе се соочи со нејзиниот најголем страв – големо водено пространство. Таа ќе мора да најде начин да се соочи со себе и со стравот кој го чувствува, со цел да се избори за сопствениот опстанок.

Соочување со големиот страв

Филмот е дело на Гинтс Зилбалодис, млад суперталентиран аниматор од Летонија. Има само 17 години, а на филмот работел повеќе од една година.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар