Со колку луѓе го делите вашиот роденден?

Со помош на оваа табела која ги прикажува сите денови во една година, можете да видите колку луѓе го делат истиот ден на раѓање со вас.

Со колку луѓе го делите вашиот роденден?

Табелата не е изразена во бројки, но со помош на боите може да се спореди во кои денови има најмногу родендени. Па така, според бојата на квадратчињата најмалку родендени има на 25 декември и на 29 февруари. Од друга страна најмногу родендени има во втората половина на месец септември, а за ова нормално има и точно определена причина.

Со колку луѓе го делите вашиот роденден?

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар