Сливфејс: нов фототренд на интернет

Сливфејс: нов фототренд на интернет

Класичното селфи веќе не е во тренд. Сега луѓето се фотографираат со винилски плочи поставени пред нивните лица, така што музичката ѕвезда скоро идеално се поклопува со облеката, бојата на кожата и позата на оној кој ја држи.

Сливфејс: нов фототренд на интернетСливфејс: нов фототренд на интернет

Можеби веќе немате на што да ги слушате старите плочи, но ако сѐ уште ги имате, можете да направите сливфејс и да го фатите новиот тренд на фотографирање.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар