Што сакаат машките?

Едно истражување покажало дека машките често не го признаваат она што навистина го посакуваат, па затоа истражувачите побарале второ мислење од нивата понежна страна. Еве ги резултатите.

Слободен викенд за гледање спорт

Можеби нешто што најмногу ги нервира девојките, но сепак после секоја напорна работна недела, викендот и спортот се слабата точка на мажите. Изобилството од фудбалски натпревари, ладното пиво и доброто друштво секогаш можат да бидат добитна комбинација.

Што сакаат машките

Помалку барања од нив

Мажите дефинитивно не сакаат некој да им го поставува истото прашање и да ги предупредува околу истата работа секојдневно. Што помалку им наметнувате нешто, толку полесно ќе го прифатат тоа и поредовно ќе го прават.

Што сакаат машките

Пофалби за својот изглед

Иако се малкумина оние кои отворено кажуваат, сепак секое машко се чувствува убаво кога ќе добие комплимент за својот изглед. Кога некоја девојка ќе им примети промени во имиџот, им расте самодовербата, но и егото.

Што сакаат машките

Редовен секс

Доволно е кажано 🙂

Што сакаат машките

Добра кола

Нормално, сите машки сакаат да имаат свое лично возило. Брзината и добриот изглед се секогаш важни, па мора да се појасни дека не сите автомобили можат да го задоволат нивниот вкус.

Што сакаат машките


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар