Што можеме да научиме од Јутјуб?

Многумина корисници на сервисот „Јутјуб“ паметно ги користат неговите можности. Покрај многуте смешни видеа, инсерти, спотови, исечоци од филмови, аматерски снимки и слично, на „Јутјуб“ можат да се најдат илјадници корисни туторијали од кои можете да научите нешто. Ова се само дел од нив кои ние ги одвоивме за вас. Дали можеби вие имате направено некој интересен туторијал?
Што можеме да научиме од Јутјуб?

1. Како да читате брзо

2. Како да врзете вратоврска

3. Како да запалите оган без запалка или кибрит

4. Како да се ослободите од полициски лисици

5. Како да презентирате

6. Како да отворите кокос

7. Како да направите туторијал
8. Како професионално да завиткате поклон
9. Како да направите вино
10. Како да свирите на виолина
11. Како да сурфате
12. Како да отворите пиво со пенкало
13. Како да научите да плетете
14. Како да олупите диња
15. Како да испечатите своја маичка
16. Како да направите совршено црвени усни
17. Како да направите паста
18. Како да го издресирате вашето куче да седи
19. Како да станете диџеј
20. Како да се нашминкате доколку имате мали очи
21. Како да заштедите
22. Како да ја подобрите меморијата
23. Како да направите коса во локни
24. Како да исполирате чевли
25. Како да направите вегетеријанско суши
26. Како да снимате подобри видеа со веб-камера
27. Како да породите жена во итен случај
28. Како да ослабете
29. Како да направите оригами
30. Како да ја трансформирате досадната училишна униформа
——————————————————————————————————————————————————————–
Дали вие сте научиле нешто со помош на Јутјуб? Споделете го вашиот омилен туторијал преку коментар.

——————————————————————————————————————————————————————–
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

 1. Mia Reply

  Браво дечки!!!!!!!!!!!!!!!

 2. delicious Reply

  interesno:)

 3. emilija Reply

  superrr !!!

 4. Сара Reply

  Супер,сакаме 2 дел

Остави коментар