Што ќе се случи ако скршите јајце под вода?

Институтот за океанска наука од Бермуда го има изведено овој проект, во кој прикажуваат што ќе се случи ако скршите живо јајце, 20 метри под вода.

Што ќе се случи ако скршите јајце под вода?

Доколку ви се допадне ова видео, уште многу други интересни проекти ве чекаат на нивниот веб-сајт.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар