Што има во 380 цигари?

Пушачите обично се свесни за штетните последици од пушењето, но кога се работи за целосната вистина, тие често преферираат да ја одбегнуваат наместо да дозволат некоја кампања да им го уништува уживањето во нивната „слатка“ навика.

Што има во 380 цигари?

Ова видео претставува експеримент во кој се симулира пушење на вкупно 380 цигари, при што она што се вдишува, во случајов се собира во сад полн со вода. Погледнете што се добива после 380 „испушени“ цигари, а особено обрнете внимание на крајот – кога добиената течност ќе се стави на рингла. Овој сварен „оброк“ не го сакате во вашиот организам.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар