Што да правите со старите излитени чорапи?

Есента е совршено време за реорганизирање на облеката и средување на плакарот. Фармерките, блузите и маиците, секогаш можеме да му ги подариме некому или да ги донираме, но што да правиме со старите излитени чорапи?

Што да правите со старите излитени чорапи

Наместо да ги фрлите во кантата за отпадоци, овие фотографии можат да ве инспирираат од нив да направите интересни работи кои можат да ви се најдат во извршувањето на секојдневните работи. Од стар чорап можете да си направите стегач за рака во кој ќе го чувате мобилниот телефон додека трчате, интересна кукла за вашите деца, да создадете разни украси за низ дома и многу други креативни изработки.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар