Шокантни реклами со силна порака

Шокантни реклами со силна порака

Секој од овие рекламни постери носат силна предупредувачка порака во нив. Оваа галерија не е направена од ист човек, ниту пак за иста работа, но со сигурност е направена со една иста цел, будење на свеста кај таргет групата на која се однесува.
Шокантни реклами со силна поракаМожеби дел од нив ќе ви изгледаат и малку брутално, но токму тоа ја дава силата на пораката која се обидува да ја поправи, понекогаш, суровата реалност. Тие се однесуваат на кампањи против домашното насилство, пушењето, човековите права, правата на животните, заштитата на работното место и секоја од нив повикува кон преземање акција.
Шокантни реклами со силна поракаШокантни реклами со силна поракаШокантни реклами со силна поракаШокантни реклами со силна поракаШокантни реклами со силна поракаШокантни реклами со силна поракаШокантни реклами со силна поракаШокантни реклами со силна поракаШокантни реклами со силна поракаШокантни реклами со силна поракаШокантни реклами со силна поракаШокантни реклами со силна поракаШокантни реклами со силна поракаШокантни реклами со силна поракаШокантни реклами со силна поракаШокантни реклами со силна поракаШокантни реклами со силна порака


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар