Шармантно место во Љубљана каде што можете да уживате во кафе и џин!

Шармантно место во Љубљана каде што можете да уживате во кафе и џин!

И покрај фактот дека сме во период кога патувањата се попредизвикувачки од кога и да е, тоа не значи дека можеме да ги планираме идните патувања. Љубљана секогаш се наметнува како одлична одлука затоа што е во непосредна близина и крие неодоливи шармантни места кои воодушевуваат на прв поглед! Да се надеваме дека наскоро ќе ги отворат границите и ќе можеме да се насладуваме на најезината уабвина.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Ana Bacinger (@anabacinger) el

Todz е место во Љубљна кое има навистина разновидна и интересна понуда, па сигурни сме дека секој ќе најде нешто за себе. Ако сакате да уживате во утринското кафе, овде можете да се почестите со вкусен појадок што нема да ве разочара. Исто така, на понуда се и разни предјадења и вина, пиво и џин, што ја прави оваа локација одличен избор за вечерно дружење со најблиските.

Секако, со посета на ова прекрасно место, не заборавајте да прошетате низ шармантниот град и да уживате максимално. Како што споменавме, бидејќи патувањето во моментот е забрането, дестинациите во близина кои имаат што да понудат се оние кои треба да ги ставите први на листата за идни патување.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de TOZD (@tozd_bar) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de TOZD (@tozd_bar) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de TOZD (@tozd_bar) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de TOZD (@tozd_bar) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de TOZD (@tozd_bar) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de TOZD (@tozd_bar) el

Погледнете ги најчудните куќи во светот што можете да ги изнајмите, но не се евтини.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар