Шарен Мекларен

Во првенството на Формула 1, Мекларен МП4/12, како и сите своите претходници и наследници, беше нарекуван „Сребрената стрела“. Денес, кога врз основа на технологијата употребена на тој болид е изграден суперспортски автомобил наменет за патиштата, германските автодизајнери Хаман Моторшпорт си дозволиле да си поиграат со неговиот дизајн. Тие го обоиле Мекларенот во безброј бои, создавајќи од него автомобил кој никако не може да помине незабележано по градските улици.

Покрај тоа, дизајнерите се погрижиле да го надградат изгледот и со неколку нови детали, како нови задни крила, карбонски калници, алуминиумски бандаши, итн.Шарен МекларенШарен МекларенШарен МекларенШарен МекларенШарен Мекларен


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар