Секси пилотка ни покажува дека постои совршена комбинација од интелигенција и убавина

Велат дека не постои ништо посекси од маж во униформа. Но, откако ќе ги погледнете овие фотографии од шведската пилотка Малин Ридквист, вашето мислење целосно ќе се промени. Таа во моментов живее во Хрватска и работи како професионален пилот што управува со Боинг 737 и изгледа одлично додека го прави тоа. Таа е совршената комбинација помеѓу интелигенција и убавина и како што можете да видите според фотографиите на нејзиниот Инстаграм профил, најсоодветниот збор со кој би можела да се опише е – секси!

(1) Секси пилотка ни покажува дека постои совршена комбинација од интелигенција и убавина

Најдобриот дел е тоа што оваа пилотка ја користи својата кариера со цел да патува низ светот и да се фотографира додека вежба јога на егзотични дестинации. Таа без сомнение е една од ретките жени ширум светот што го живее својот сон! Можеби би можеле да научиме нешто од неа. Погледнете…

(2) Секси пилотка ни покажува дека постои совршена комбинација од интелигенција и убавина

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар