Седумгодишно дете влече автомобил без мака

7-годишно дете влече автомобил без мака

Младиот Јинлонг од Кина има само 7 години, но е толку јак, што може да го носи својот татко, па дури и да влече автомобил полн со луѓе со себе.Седумгодишно дете влече автомобил без макаМомчето има 51 килограм, а може да понесе предмети два пати потешки од неговата телесна тежина.

Многу луѓе кои имале прилика да го гледаат ова снажно момче, се запрашувале дали навистина е толку младо, со оглед на силата со која располага, но се увериле откако го виделе неговиот извод од матична книга на родени, на кој пишува „8 септември, 2005 година“, што докажува дека има само 7 години.

Кога бил запрашан, од каде има толку голема сила, тој одговорил „Јас сум дебел.“ Јинлонг планира да тренира и во иднина кога ќе порасне, сака да постане дигач на тегови.



Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар