Само мал број ќе успеат: Можете да ги најдете бубамарите и бебешките лица меѓу зрната кафе?

Само мал број ќе успеат: Можете да ги најдете бубамарите и бебешките лица меѓу зрната кафе?

Расположени сте за едноставен визуелен тест што може да ви помогне да ја тестирате вашата способност за забележување детали? Оваа слика била направена од страна на Насир Кан и брзо го освои целиот Интернет, оставајќи многумина со поткренати веѓи. Мислите дека сте подобри од останатите? Пробајте да ги најдете трите бубамари и трите бебешки лица што се кријат меѓу зрната кафе. Имате само 15 секунди!

  • Не успеавте? Погледнете го решението тука!

 

Бонус тест

Сакате уште една мозочна вежба? Постои само еден начин да се реши оваа логичка задача! За да го откриете решението, кликнете на сликата!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар