Родители со одлична смисла за хумор

Да се биде родител е најтешката работа на светот. Но, таа улога може да биде поинтересна и да ви изгледа поедноставно, доколку имате добра смисла за хумор. Имањето деца не значи дека треба да престанете да правите луди и смешни работи. Погледнете ги овие родители кои знаат како да уживаат во животот.

Некој побарал од неговите родители да му пратат селфи фотографија и по пошта ја добил оваа

Овие родители имаат навистина одлична смисла за хумор

Таткото му рекол на синот дека кучето ќе се пресели во неговата соба кога тој ќе замине на факултет. Подоцна, синот ја примил оваа фотографија

Овие родители имаат навистина одлична смисла за хумор

Кога синот побарал од мајка му да му купи неколку црни блузи, таа му ги донела овие

Овие родители имаат навистина одлична смисла за хумор

Кога им испратиле на своите родители фотографија од Дизни, како одговор родителите им ја пратиле оваа фотографија

Овие родители имаат навистина одлична смисла за хумор

А овие родители се колнеле дека ги сакаат сите деца подеднакво…

Овие родители имаат навистина одлична смисла за хумор

Погледнете уште фотографии од забавни родители, на наредната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

Остави коментар