Ретко видени историски фотографии

Ретко видени историски фотографии

На овие ретки фотографии ќе имате прилика да видите интересни овековечени моменти, луѓе и градби од далечното минато. Навистина е интересно да се погледне моментот кога се правел Берлинскиот ѕид, замокот во Дизниленд, но и како изгледал Елвис Присли во војска и Бил Клинтон во младоста.

Ретко видени историски фотографии

Натпревар во бокс одржан во 1897 година во Орегон

Ретко видени историски фотографии

Фотографија со самураи направена помеѓу 1860 и 1880 година

Ретко видени историски фотографии

Рој О. и Волт Дизни на денот на отворањето на „Дизни Студиос“

Ретко видени историски фотографии

Вработените во Мајкрософт во 1978 година

Ретко видени историски фотографии

Почетоците на Гугл

Ретко видени историски фотографии

Нагасаки, 20 минути по атомската бомба во 1945 година

Ретко видени историски фотографии

Вработените во Дизниленд во кантина, 1961 година

Ретко видени историски фотографии

Бил и Хилари Клинтон играат одбојка, 1975 година

Ретко видени историски фотографии

Елвис Присли во војска

Ретко видени историски фотографии

Тајмс сквер во 1911 година

Ретко видени историски фотографии

Лав Толстој им раскажува приказни на внуците во 1909 година

Ретко видени историски фотографии

Битлси го запознаваат Мохамед Али

Ретко видени историски фотографии

Изградбата на првиот Дизниленд

Ретко видени историски фотографии

Правењето на Статуата на слободата, 1884 година

Ретко видени историски фотографии

Канцеларијата на Алберт Ајнштајн на денот на неговата смрт

Ретко видени историски фотографии

Изградбата на Ајфеловата кула во 1888 година

Ретко видени историски фотографии

Изградбата на Берлинскиот ѕид во 1961 година

Ретко видени историски фотографии

Фотографија од Титаник за која се верува дека е последна направена

Ретко видени историски фотографии

Фердинанд Порше му ја претставува „Бубата“ на Адолф Хитлер во 1935 година

Ретко видени историски фотографии

Главниот штаб на Бенито Мусолини и на италијанската фашистичка партија во 1930 година

Ретко видени историски фотографии

Првата фотографија направена од Вселената

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. JST Reply

    ЈАКИ 😀

Остави коментар