Реклами кои инспирираат

Реклами кои инспирираат

Рекламите имаат една цел – да инспирираат. Таа инспирација потоа се преточува во купување производ или подигање на свеста кај човекот. Секоја компанија се обидува да има што пооригинална реклама, како производот би станал популарен. Погледнете неколку инспиративни реклами кои ќе ве натераат да размислувате поинаку:

Реклами кои инспирираат

Pantene: Шампон за контрола на опаѓање на косата

Реклами кои инспирираат

Queer-travel.de: Другата страна на Америка

Реклами кои инспирираат

Cafe Rico: Силно будење

Реклами кои инспирираат

Храна за кучиња Nutri Balance: Неисхранетост – непослушно куче

Реклами кои инспирираат

Магазин Che Men: Сонувајќи за подобар живот

Реклами кои инспирираат

Автентични костуми Duende Azul

Реклами кои инспирираат

Креативност е заборавање на што повеќе правила

Реклами кои инспирираат

Кога возите во пијана состојба…

Реклами кои инспирираат

Пржени компирчиња Findus Fraich’Frites – Без вашата баба околу вас

Реклами кои инспирираат

Изгаси ги светлата. Запали го зеленилото

Реклами кои инспирираат

Juicy fruit: Секогаш има нешто посочно за џвакање

Реклами кои инспирираат

Nikon S60: Може да пронајде до 12 лица на една фотографија (1)

Реклами кои инспирираат

Nikon S60: Може да пронајде до 12 лица на една фотографија (2)

Реклами кои инспирираат

Omax: Широкоаголни леќи (1)

Реклами кои инспирираат

Omax: Широкоаголни леќи (2)

Реклами кои инспирираат

Rowenta: Правосмукална со капацитет од 2100 вати

Реклами кои инспирираат

Цигарите го всмукуваат човекот

Реклами кои инспирираат

Stihl: Размислувај глобално

Реклами кои инспирираат

Уницеф: Ако ти не се справиш со злоупотребата на децата, кој друг ќе го реши тоа?

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар