Речен кањон со блескава тиркизна боја

Речен кањон со блескава тиркизна боја

Прекрасната Вердонска Клисура се наоѓа во југоисточниот дел на Франција. Низ неа поминува реката Вердон која е препознатлива по нејзината исклучителна тиркизна боја. Речниот кањон е долг 25 километри, длабок 700 метри и е популарна дестинација за разгледување, планинарење и кајакарање. Најубавиот дел за прошетка е помеѓу градовите Кастелан и Мустер Сент-Мари и нуди прекрасна глетка на високите варовнички карпи. Ако планирате да ја посетите Франција, не испуштајте ја можноста да ја погледнете оваа река со исклучителна тиркизна боја.

Речен кањон со блескава тиркизна бојаРечен кањон со блескава тиркизна бојаРечен кањон со блескава тиркизна бојаРечен кањон со блескава тиркизна бојаРечен кањон со блескава тиркизна бојаРечен кањон со блескава тиркизна бојаРечен кањон со блескава тиркизна бојаРечен кањон со блескава тиркизна бојаРечен кањон со блескава тиркизна боја

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар