Првото искуство со дождот: Радоста на преслатката 15-месечна Кејден

За многумина од нас, првото искуство со волшебните феномени на природата е заборавено. Се сеќавате ли на пример, како реагиравте кога првпат го почувствувавте дождот, кога го допревте првиот снег или кога првпат се плиснавте во езерската вода? Да, за жал овие радости повеќе ги паметат нашите родители, но радоста на Кејден при првиот контакт со дождот ќе остане овековечена засекогаш.

Првото искуство со дождот: Радоста на преслатката 15-месечна Кејден

Ова преубаво видео го прикажува вистинското неизмерно радување на дождот на тогаш 15-месечната Кејден. Таа е навистина преслатка. Погледнете колку искрено се радува и ужива, што родителите дури не можат да ја приберат внатре. 🙂
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар