Пролет во Велика Британија

Пролет во Велика Британија

Деновите стануваат подолги, посветли и потопли, а тоа веднаш се одразува на надворешната атмосфера. Природата полека почнува да си ја враќа својата разнобојност, животните почнуваат да трчаат полни со енергија, инсектите полека се будат од зимскиот сон. А луѓето, тие со нетрпение излегуваат во најблиските паркови и уживаат во оваа топла промена на годишното време. Погледнете како изгледа доаѓањето на пролетта во Велика Британија.

Пролет во Велика Британија



Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар